2015. október 23-án kirándulni megyünk a Pilisbe.
Indulás: 8.30-kor a Tatai Református templomtól (Kocsi u. 15.)
Érkezés: valamikor kora délután
Úti cél: Dobogókő- Zsivány -szikla – Thirring körút- Dobogókő
Táv: kb. 6 km (könnyű)
Amire szükség lehet: enni- és innivaló, megfelelő öltözet, jó kedv, nyitottság. A többiről mi gondoskodunk. Túránknak egyetlen dolog állhat elébe: szakadó eső. Reméljük, ilyen nem lesz!
Szezonunk második zenés istentiszteletére kerül sor most vasárnap 16 órakor a Gyülekezeti Otthonunkban ( Kocsi u. 15.). Ezt az alkalmat ajánljuk azoknak, akik egy kicsit kötetlenebb formában szeretnék Isten igéjét hallgatni, de azoknak is remek alkalom, akik szeretnek énekelni és nem csupán orgona hang mellett. A Canto-Rock együttes garantálja az alkalmunk zenei színvonalát. Azoknak is ajánljuk az istentiszteletnek ezt a formáját, akik többet szeretnék Istent dicsőíteni, a sok ének erre is lehetőséget ad. Kis gyerekes családok számára is nyitott az alkalmunk, hiszen az igehirdetés alatt vetített képek még az ő figyelmüket is leköti. Szeretettel várunk tehát minden érdeklődőt vasárnap délután!

Kincset keresni a templomba? Persze! Belesni a harangok belsejébe? Naná! Kipróbálni a vízen járást? Hogyne! Saját kézzel búzát őrölni, megdagasztani és aztán kiflit sütni búbos kemecébe? Miért ne? Szaltózni a trambulinban? Akár. Belekukkantani az orgona gyomrába? Itt az is lehetséges. Megépíteni Bábel tornyát? Természetesen. Inni egy frissen őrölt, finom kávét, miközben a gyerekek alkotnak a kézműves sarokban? Rajtunk nem múlik! Focizni, csocsózni, kosarazani az egészség és a szórakozás kedvéért? Mi erről is gondokodunk. És az ebéd? Déltől tálaljuk. Levente Péterrel családilag kikapcsolódni, színvonalasan szórakozni? Természetesen. És ha esik az eső? Minket ez sem tart vissza attól, hogy szombaton, 19-én megtartsuk családi napunkat Tatán a Református Templom környékén ( Kocsi u. 15.). Mindenkit szeretettel várunk!

Mindenki előtt ismert az a helyzet, ami a Közel-keletről érkező menekültek kapcsán alakult ki Magyarországon. Ezzel kapcsolatban hirdetjük, hogy Tatai Civilek kezdeményezésére, a hivatalos segítő szerveken keresztül szénsavmentes vizet, meleg ruhát, cipőt és takarót szeretnénk eljuttatni azoknak, akiknek erre szükségük van. Gyülekezetünk tehát csatlakozik ehhez az adománygyűjtéshez. Ezeket az adományokat a következő héten hétfőn, szerdán és pénteken a hivatali nyitva tartás idején fogadjuk, valamint az önkéntesek hétfőtől csütörtökig 18-19 óra között fogadják a Könyvtár Szobában (Kocsi u. 15.). Ezzel kapcsolatban bővebb tájékoztatást a „Tatai Segítség a Menekülteknek” Facebook oldalon találunk.